Naprostá většina turistů se v Tunisku ubytuje v hotelu, nejlépe s „all inklusive“. I když hotely mají označení hvězdičkami, většinou je jejich úroveň o něco nižší, než jsme podle hvězdiček zvyklí. Proto je vždy důležité důkladně prostudovat voucher a mít jasno v tom, na jaké ubytování a služby máte nárok. Také poloha hotelu je důležité – Váš hotel může být na pobřeží a současně ve městě, nebo pouze na pobřeží, kde žádná města nejsou, popřípadě ve vnitrozemí, kde si budete muset zajistit dopravu.

Vzdálenost hotelu od moře

Hlavním cílem turistů v Tunisku je užít si koupání v moři. U přímořských hotelů to není problém, i když nejsou ve městě, mají bazény, zahrady a jsou architektonicky zajímavé. Pozor však na formulaci „v blízkosti moře“ nebo „nedaleko moře“. To totiž může znamenat, že Váš hotel může být i kilometr od moře a že tedy denně budete muset ujít značnou vzdálenost. To je potřeba zjistit, ještě než hotel definitivně potvrdíte, Určitě se vyplatí projít si internetové diskuze a zjistit zkušenosti těch, kteří již v hotelu bydleli před Vámi.

Oblíbené jsou hotely ve městech

I když na prospektu vypadá hotel krásně a s ideální polohou, nemusí tomu tak být vždy. I když hotel leží těsně u pláže a poblíž centra města, může se jednat o ubytování na nižší úrovni, popřípadě poblíž rušné komunikace. To vše je potřeba ověřit, ještě než zájezd zaplatíte. Je-li hotel ve městě vzdálenějším od moře, bývá levnější, ale ušetřené peníze vydáte za dopravu k moři. V každém případě najdete ve městech větší množství obchodů, restaurací, zeleně i kavárniček, z kterých můžete sledovat místní ruch.

Ubytování a zábava

Ubytovat se můžete v klasickém hotelovém pokoji, apartmánu nebo studiu. Apartmán nebo studio mají navíc kuchyňský kout, protože k ubytování není zajištěna strava. Takových nabídek je však v Tunisku málo, jednoznačně převažují hotelové pokoje. Většina hotelů se také snaží turisty zabavit prostřednictvím animátorů, kteří pro turistické skupiny vymýšlejí různé zábavy.