Pokud chcete strávit zaslouženou dovolenou v teplých krajích, příjemně si odpočinout a současně vidět nějaké zajímavosti, nezapomeňte při výběru projít nabídku dovolených v Tunisku. Máte – li obavu z příliš velkého množství tepla, mějte na paměti, že naprostá většina zařízení pro turisty v Tunisku je vybavena funkčními klimatizačními jednotkami. Navíc dovolená v Tunisku nebývá pro české turisty příliš drahá, přece jen se jedná o rozvojovou zemi. Dá se tu i výhodně nakoupit a užívat si místních specialit, aniž byste museli mít obavy z přílišné útraty.

Do Tuniska letecky

Preferovaným druhem dopravy do Tuniska je letecká doprava. Jestliže si vyberete spolehlivou cestovní společnost, nemusejí být letenky příliš drahé (pozor na přehnaný palivový příplatek) a samotná cesta není dlouhá, z Prahy něco přes dvě hodiny. Hlavní letiště v Tunisku jsou umístěna poblíž nejzajímavějších turistických oblastí, takže doprava z letiště do hotelu bývá nekomplikovaná a krátká. Tunisko má na pravidelném přílivu turistů zájem a turistický ruch se tomu umí přizpůsobit.

Země exotiky

V Tunisku si přijdou na své jak milovníci exotiky, tak starověku. Najdete zde památky z římských dob (Kartágo), ale hlavně exotiku typickou pro arabské země – islámské obyvatele, zahalené ženy, mešity, modlitby pětkrát denně. Výhodou Tuniska je vysoká tolerantnost, nikdo Vám nebude nic nařizovat a dovolenou si můžete užít po svém. Tunisané svou zemi zbožňují, ale současně touží po lepší práci například v Evropě.

Tunisko je považováno za bezpečnou zemi

V Tunisku uvidíte na ulicích poměrně velké množství policistů, kteří kontrolují především domácí obyvatelstvo. Obyvatelé jsou převážně slušní a kriminalita poměrně nízká. Tunisko se obecně považuje za bezpečnou zemi. Arabští radikálové zde nemají velký vliv, vládní složky proti nim okamžitě pořádají represívní akce, protože nechtějí jakkoli ohrozit turistický ruch, který tvoří velkou část příjmů země.