Základní devizou Tuniska je velké množství pláží, relativně čisté moře a teplá voda. Pláže jsou písčité a rozprostírají se podél celého pobřeží Tuniska. Mořská voda je občas znečištěna mořskou trávou a chaluhami, ale pokud navštívíte udržovanou pláž, personál pláže pravidelně čistí. Zvolíte – li si hotel opravdu na pobřeží, pak přímo z hotelových dveří vyjdete na pláž. V každém hotelu najdete také bazén se sladkou vodou. Platí zde pravidlo, že čím je hotel vzdálenější od moře, tím luxusnější a čistší je jeho bazén, takže turisté často zůstávají v hotelu a mají pak větší útratu.

Hotely a atrakce

Kromě bazénu je také hotelové lehátko a popřípadě slunečník zdarma. Při polehávání na pláži a opalování můžete pozorovat okolní ruch – velbloudy, lodě nebo stavět pískové hrady. Bude-li Vám to málo, je možno pronajmout si motorový člun a milovníci adrenalinu se mohou projet i na nafukovacím člunu za motorovým člunem. Za motorovým člunem se dá i létat na padáku – jednotlivě nebo ve dvojici. Prostor pro tyto hrátky je vymezen v dostatečné vzdálenosti bójkami, takže plavci nemusejí mít strach.

Hotelové pláže nejsou přelidněné

Výhodou hotelových pláží je, že na nich není tolik lidí. Vstup do moře bývá na všech plážích pozvolný, vhodný i pro děti. Pláže často lemují palmy. Občerstvení, vodní sporty, slunečníky a lehátka patří k vybavení hotelových pláží. Tyto pláže jsou navíc opečovávány a pravidelně uklízeny. Pokud byste chtěli být na pláži sami, můžete jít na vzdálenější opuštěné pláže – tady sice nikdo nebude, ale nenajdete zde žádné atrakce ani občerstvení. Tyto pláže také nikdo neuklízí.

Městské pláže jsou vybavené

Mnoho atrakcí pro turisty i místní, stánky s občerstvením a pravidelný úklid najdete na městských plážích. Jsou však hodně navštěvovány a je na nich málo místa. Nejsou zde však lehátka a slunečníky. Pláže jsou písečné, rozděleny bývají skalnatými pásy nebo přístavy. Pouze na severních plážích najdete více kamenů a skal, vzhledem k čistotě vody jsou zde ideální podmínky pro potápění a pozorování podmořského života.