I když na mapě vypadá Tunisko malé, je to země s velkým přírodním i kulturním potenciálem. Na své si zde přijdou i milovníci nejrůznějších přírodních krás. Od zeleného severu se směrem na jih mění v nehostinnou poušť, Saharu. Mnozí turisté však mají obavy o svou bezpečnost. Tunisko však bylo po dlouhou dobu kolonií Francie, a francouzský vliv tu dodnes přetrvává. I když většina obyvatel je muslimského vyznání, lidé jsou zde značně tolerantní a turisty nijak neomezují. Tuniská vláda si je vědoma významu turistického ruchu a dbá na pořádek – policejní hlídky zde vidíte na každém kroku.

Tunisko je pohostinné

Život v Tunisku je výrazně ovlivněn islámem. Tunisané se řídí pokyny koránu a jsou velice pohostinní. Může se Vám stát, že Vás například při cestě po venkově pozvou k jídlu nebo Vám nabídnou mátový čaj. Cestujete-li mimo hlavní turistické oblasti, je vhodné přizpůsobit tomu i oděv – oblečení by mělo zakrývat ramena a nohy až ke kotníkům. Ve velkých turistických centrech se nosí běžně oblečení evropského stylu, aniž by to někoho pohoršovalo.

Nákupy a smlouvání

V kamenných obchodech a supermarketech probíhá nakupování normálně. Nakupování od pouličních prodavačů probíhá naprosto odlišně. Smlouvání o ceny je v Tunisku považováno za národní sport, a nebudete – li chtít smlouvat, prodavače velice zklamete. Navíc při smlouvání zaplatíte mnohem méně. Nakoupit lze nejrůznější věci – od kvalitních po věci bez hodnoty. Mezi tradiční produkty a suvenýry patří například velbloudi z plyše, různé bubínky, moždíře, bižuterie, výrobky z kůže.

Textil, kůže, šperky a koření

V Tunisku se určitě vyplatí nakoupit nejrůznější textil – výrobky ze lnu a vlny. Koberečky, šály, šátky, přehozy nebo pláště jsou zde výrazně levnější. Na trzích potkáte také obrovské množství koření, vyplatí se nakupovat jednotlivé druhy koření samostatně. Kožené zboží je v Tunisku také levné, ale odpovídá tomu i kvalita, nevydrží příliš dlouho. Nabídka šperků je velmi bohatá, ale ne vždy je možno ověřit pravost. Proto je lépe pravosti nedůvěřovat a za šperk podle toho zaplatit.