I když naprostá většina turistů navštíví Tunisko kvůli koupání a odpočinku na plážích, ale není na škodu zpestřit si pobyt prohlídkou místních zajímavostí a památek. Když už se člověk dostane do tak exotické země, jako je Tunisko, měl by ses takovou zemí i blíže seznámit. Cestovní kanceláře navíc nabízejí možnost připlatit si na výlety k okolním památkám, pokud nejste sami podnikavci, kteří si takový výlet dokážou zorganizovat, určitě se využití takové možnosti vyplatí.

Na překážku je vzdálenost

Památky v Tunisku mají jednu velkou nevýhodu – ty nejznámější jsou poměrně hodně vzdálené od sebe. Památek není mnoho, ale pro evropské turisty jsou dost exotické, takže návštěvu alespoň některých z nich byste si neměli nechat ujít. Skoro každé tuniské město má nějakou pevnost, většinou se jedná o opevněné kláštery, muzea a pobřežní města přístavy. Zkuste si vybrat alespoň několik nejbližších pamětihodností, zjistíte, že to stojí za to.

Sami nebo s cestovní kanceláří

Na místě se můžete rozhodnout, zda výlet podniknete sami nebo zda si zaplatíte výlet od cestovní kanceláře. Výlety pořádané cestovkami jsou dražší, ale vše je připraveno a výklad máte zajištěn v češtině. Nejčastěji navštěvovanými místy jsou Kartágo, hlavní město Tunis, starobylá města jako El Jem, Matmata, Hammamet a další. Místní podnikatelé Vám tyto výlety nabídnou o něco levněji nebo si je můžete zorganizovat sami. Některé výlety za památkami lze zkombinovat s vyjížďkou lodí, na koních nebo na velbloudech.

Jak se seznámit

Hledáte-li v Tunisku průvodce, nedejte se obalamutit a nebavte se s každým, kdo se Vám snaží vnutit. Pokud půjdete do kavárny, můžete si k někomu přisednout a vypít s ním kávu, nebo můžete sedět déle na jednom místě a určitě si někdo přisedne k Vám. Domluvit se můžete anglicky nebo francouzsky. A když nenajdete průvodce, alespoň si příjemně popovídáte.