Protože obyvatelé Evropy nemají v oblibě tropické teploty a upřednostňují dovolenou v jarních, podzimních a zimních měsících, stal se ostrov Djerba oblíbeným cílem turistů, kteří chtějí strávit dovolenou právě v Tunisku. Teplo skoro po celý rok, vysoký počet slunečných dní, klidné prostředí, slušně vybavené hotely, velké množství upravených pláží a čisté moře jsou přitažlivé pro jednotlivce i celé rodiny.

Dovolená na Djerbě může být levná

I když je Djerba oblíbeným cílem mnoha turistů, nemusí být pobyt ve zdejších hotelích příliš drahý. Je to způsobeno tím, že na Djerbě se nedá dělat nic moc jiného, než se koupat, opalovat a trávit čas na pláži. Je zde minimum turistických památek a zajímavostí, nejsou zde větší města, a pro ty, kteří by chtěli strávit dovolenou aktivně, zde není mnoho zábavy. Na zajímavá místa nebo k turistickým památkám Tuniska je z Djerby poměrně daleko. Ovšem pro rodiny s dětmi nebo pro týdenní pobyty je Djerba ideální.

Ostrov Djerba je velký

Vzhledem k velikosti ostrova se na Djerbě můžete pohybovat pěšky, pokud byste ale chtěli projít celý ostrov, je lepší vypůjčit si buď auto, nebo ještě lépe skútr, který nemá velkou spotřebu. S autem můžete cestovat i na pevninu, poblíž se nacházejí zajímavé obce nebo poušť. Milovníci rybaření mohou zkusit štěstí na severu ostrova, kde se nachází skalnatý útes s majákem. Vzhledem k tomu, že ostrov je plochý, byla zde vybudována i golfová hřiště.

Turistický ruch je důležitý

Ostrov je poměrně suchý, pole se zavlažují z domácích studní. Proto je pro Djerbu důležitý turistický ruch. Hotelové komplexy se nacházejí všude kolem pobřeží, ve vesnicích mohou turisté nakoupit místní suvenýry, keramiku, textil nebo i stříbro. Spojení s pevninou je po silnici nebo trajektem. Turisté zde mohou navštívit španělskou pevnost z 15. století, krokodýlí farmu, muzeum nebo synagogu.