Naprostá většina turistů jede do Tuniska za úžasným koupáním. Pokud však v Tunisku strávíte dva nebo tři týdny, určitě budete chtít poznat i něco jiného. Pro kombinaci odpočinku a koupání jsou vhodné termíny mimo naše hlavní prázdniny – v červenci a srpnu je v Tunisku největší vedro a nejdražší ubytování. Chcete-li si patřičně užít místní památky nebo prožít dobrodružství v poušti či jinde, můžete vyrazit na jaře nebo na podzim.

Pláže a nákupy

Jste-li milovníky nákupů a koupání, určitě se Vám bude líbit v hotelích na poloostrově Cap Bon. Zde najdete jak upravené pláže, tak městečka s velkým množstvím turisticky přitažlivého zboží. Pobyt zde je příjemný i v letních měsících, hotely jsou vybaveny klimatizací, za kterou se nepřiplácí. Při nákupech postupujte uvážlivě – Tunisané předpokládají, že se o ceně bude smlouvat, a pokud jste ochotni se o zboží chvilku dohadovat, můžete nakoupit i o polovinu levněji.

Přírodu najdete na severu

Hledáte – li v Tunisku zeleň, najdete ji především na severu. Zde je i jediná řeka v Tunisku, která úplně nevysychá. Pramení v pohoří Atlas, a i když v obdobích sucha vypadá jako potok, je největším a nejvýznamnějším tokem Tuniska. Další řeky jsou pouze sezónní. Obdivovat zde můžete eukalypty a olivovníky nebo navštívit některý z národních parků. Všude na ulicích uvidíte krásné keře s červenými květy, které již patří k místnímu koloritu.

Pouště a solná jezera leží na jihu

S typickými tuniskými zvířaty   velbloudy – se setkáte právě na jihu Tuniska, kde Vám umožní výlet do pouště. Setkat se můžete i s hady, šakaly, hyenami nebo štíry. Oblíbeným zvířetem je v Tunisku kočka, která má u místních obyvatel zvláštní místo. Legendy spojují kočky s prorokem Muhammadem. Zastoupeno je zde i vodní ptactvo, vidět můžete například orly, sokoly nebo čápy. Zvířata lze pozorovat například na cestě k solným jezerům s přenocováním v oázách.