V Tunisku je mnoho míst, která stojí za návštěvu. Kromě známé Djerby a Monastiru jsou i další zajímavá města se spoustou obchodů a lákavým kulturním programem pro turisty. Pokud tedy nehodláte strávit celou dovolenou na pláži u moře, můžete se vydat do některého z mnoha turistických středisek. Historické památky, tradiční orientální kuchyně, místní bazary, zajímavosti, poušť i jízda na velbloudech jsou připraveny pro vyplnění volného času turistů.

Přístav Tabarka

Tabarka leží u velkého horského masívu s lesním porostem a občasnými potoky. Je to přístav a původní antické město, určené k obchodování. Bylo založeno Féničany, ale dnes může nabídnout i moderní podobu. Navštívit je zde možno kulturní festival, na kterém vystupují mezinárodní amatérské skupiny. Sportovci si zde mohou zahrát golf nebo se pustit do potápění ke korálům nebo se věnovat podmořskému lovu. Jako na jednom z mála míst v Tunisku si zde můžete užít i zeleně a projít se po místních cestách mezi kopci.

Navštivte hlavní město

Hlavní město Tuniska je současně názvem celé země – Tunis. Město má zajímavou architekturu – od moderního předměstí a přístavu přes středověkou část až po medinu – nejstarší část města. Zde ve starobylých uličkách můžete nakoupit nejrůznější tuniské zboží určené pro turisty, nebo si prohlédnout místní paláce a mešity. Novější část města byla vystavěna ve francouzském duchu a je zdobena vodními kanály a zahradami. Centrem vede hlavní bulvár, pěší zóna se spoustou turistických lákadel – kaváren, restaurací i obchodů.

Kartágo a Hammamet

Již v muzeu v hlavním městě Tunisu se můžete seznámit s památkami z dávného Kartága. Samotné Kartágo leží nedaleko a je také cílem výletů mnoha turistů. Podobně jako Tunis je uspořádáno jedno z nejznámějších letovisek Tuniska, město Hammamet. Již na první pohled Vás zaujme stará pevnost z 10. století, odkud je krásný výhled. Je zde také mnoho tržišť, kde můžete výhodně nakoupit, pokud ovšem umíte pořádně smlouvat. Hammamet leží na výhodném místě, je z něj možno navštívit další zajímavá místa jako El Jem nebo Nabeul.